Open Tuinen Landelijke gilden
Deze kringlooptuin ligt midden in een oase van rust met fruitbomen, poelen, kippen, kruiden, groentetuinen … Je vindt er de resultaten van erkende kringlooptechnieken om te telen, maai- en snoeiresten te herwaarderen in de tuin door vlechtwerken, mulchen en composteren.
Door de steeds toenemende verandering van de klimaatomstandigheden vragen onze tuinen ook om een betere waterbeheersing. In de kringlooptuin van het Comité Jean Pain vzw kun je door het Waterwandelpad hiervan verschillende toepassingen bekijken, zoals een infiltratiebed voor wateropslag in de bodem, bodembedekkende planten en diverse mulchtechnieken om meer water in de bodem te houden.
De oude boomgaard en diverse pergola's zorgen voor zitplaatsen in de schaduw tijdens hete zomerdagen. Ook in de moestuin werd hier en daar gezorgd voor schaduw door het gebruik van schaduwtenten en de aanplant van groot en klein fruit. Een groendak zorgt zowel voor wateropvang als voor verkoeling.
Prijs
- Basistarief: 5 EUR
- Leden Landelijke Gilden: 2.5 EUR