Voor het uitbaten van een taxidienst of dienst voor ceremonievervoer heb je een vergunning voor individueel bezoldigd personenvervoer (IBP-vergunning) nodig van de Gemeente Londerzeel waar je wil exploiteren. De vergunning is voor 5 jaar geldig in heel Vlaanderen.
Er zijn vier verschillende exploitatievormen:
- straattaxi
- standplaatstaxi
- ceremonieel vervoer
- openbaar vervoertaxi
Afhankelijk van het type vervoer dat je wilt uitvoeren, gelden andere voorwaarden.
Sinds 1 juli 2020 moet elke bestuurder van een dienst van individueel bezoldigd personenvervoer verplicht een bestuurderspas op zak hebben.
Voorwaarden
Om een bestuurderspas te krijgen, moet je de volgende documenten voorleggen:
- rijbewijs
- medische keuring
- bewijs taalkennis niveau B1, of A2 mits erewoordverklaring om binnen de twee jaar niveau B1 te halen
- uittreksel uit het strafregister, jaarlijks in te dienen
- adreswijzigingen of gerechtelijke vonnissen moeten meteen gemeld worden
De aanvraag moet gebeuren in de gemeente waar je gedomicilieerd bent.
Procedure
Deze vergunning alsook bestuurderspas kunnen aangevraagd worden via de databank Centaurus2020. Schriftelijk aanvragen is ook mogelijk in de gemeente van de vestigingszetel:
Een bestuurderspas kan ook aangevraagd worden:
- via het aanvraagformulier bestuurderspas Individueel bezoldigd personenvervoer (pdf) (128.76 KB) "pdf"
Stuur het formulier aangetekend aan het college van burgemeester en schepenen van Londerzeel, Brusselsestraat 25, 1840 Londerzeel of geef het af aan het Onthaal van het Administratief Centrum tegen ontvangstbewijs. Vergeet in beide gevallen niet de vereiste bewijzen toe te voegen!
Bedrag
De vergunning wordt afgeleverd tegen een jaarlijkse retributie. De bedragen kan je terugvinden op de website van de Vlaamse overheid.