Een intense hagelbui zorgde op 30 mei 2026 voor zeer veel schade in onze gemeente. Leed jij ook schade? Dan kan je daarvan tot en met 29 juli 2026 melding maken. Het Vlaams Rampenfonds zal onderzoeken of de situatie in Londerzeel wordt erkend als ramp. Als dat zo is kan je onder bepaalde voorwaarden een aanvraag tot tegemoetkoming indienen.
Wat moet je doen?
Je verzekering
Breng eerst je verzekeraar op de hoogte van de schade die je geleden hebt. Voor de meeste schade is het immers je verzekeraar die verantwoordelijk is voor de schadevergoeding.
- Neem foto’s van de schade (vóór je start met de opkuis en/of herstellingswerken). Dit is erg belangrijk voor de opmaak van jouw schadedossier.
- Neem zo snel als mogelijk contact op met je verzekeraar. Deze kan je vragen beantwoorden en je helpen om het schadegeval te regelen. Huur je een woning? Contacteer dan zo snel mogelijk de huiseigenaar zodat hij zijn verzekeraar kan aanspreken.
- Maak een lijst op van de schade. Voeg zoveel mogelijk documenten of bewijsstukken toe (bv. aankoopfacturen), indien mogelijk.
Het rampenfonds
Het is daarnaast belangrijk dat je je schade meldt aan het Vlaamse Rampenfonds. Je hebt daarvoor 60 dagen de tijd vanaf de datum waarop u de schade heeft geleden, dus tot 29 juli 2026. Op basis van alle meldingen evalueert het Rampenfonds of het noodweer erkend wordt als ramp.
Als er een erkenning komt én je in aanmerking komt voor een vergoeding dan kan je na de erkenning een aanvraagdossier indienen bij het Vlaamse Rampenfonds.
Enkel in uitzonderlijke gevallen kan je daar terecht voor een tegemoetkoming. Het moet bijvoorbeeld gaan om schade die niet verzekerbaar is door een brandpolis eenvoudige risico’s. Raadpleeg hier de voorwaarden.
Je kan je melding indienen tot en met 29 juli 2026. Deze melding is nog geen aanvraag voor een tegemoetkoming. Als je een melding hebt ingediend, word je op de hoogte gebracht vanaf wanneer je een aanvraag tot tegemoetkoming kunt indienen.
Het is niet noodzakelijk om een melding in te dienen om in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming. Je kan dus ook na 29 juli 2026 nog de tegemoetkoming aanvragen. Je melding is wél belangrijk voor de erkenning als ramp. Zeker doen dus.
Blijf op de hoogte
Wil je de hoogte blijven van het onderzoek naar de erkenning van de hagelbui van 30 mei 2026 als ramp, zonder eerst een melding aan te maken voor de schade die je geleden hebt? Consulteer dan regelmatig de informatie op deze pagina.