Flyeren: toelating aanvragen

Flyeren op openbaar domein aanvragen

Flyeren op privédomein

Wil je flyers uitdelen op privédomein? Dan moet je toestemming vragen aan de eigenaar.

Flyeren op openbaar domein

Wil je flyers uitdelen op het openbaar domein, bijvoorbeeld tijdens de wekelijkse markt? Dan moet je dit 30 dagen op voorhand aanvragen bij het college van burgemeester en schepenen.

Vermeld:

  • je contactgegevens
  • onderwerp van de publiciteit + eventueel een voorbeeld van de flyer
  • locatie
  • datum

De aanvraag wordt voorgelegd aan het college van burgemeester en schepenen en zodra de beslissing genomen is, word je op de hoogte gebracht.

Flyeren via brievenbussen

Wil je flyers bedelen via brievenbussen? Dan ben je verplicht hiervan binnen 48 uur na de verspreiding aangifte te doen bij de afdeling Financiën met vermelding van het aantal bedeelde exemplaren en een voorbeeld van de flyer of folder.

Volgende tarieven gelden:

  • 0,03 euro per verspreid exemplaar beperkt tot éénbladig reclamedrukwerk
  • 0,05 euro per verspreid exemplaar voor alle andere exemplaren

Raadpleeg het reglement onderaan deze pagina voor meer informatie over de bepaling van het tarief en de geldende vrijstellingen.

Niet vergeten

Het is verplicht om de verantwoordelijke uitgever (VU) en zijn of haar thuisadres te vermelden op de flyer. Je kan best ook het volgende vermelden: “(bij politiebevel) niet op de openbare weg gooien”.

Regelgeving

Reglement belasting reclamedrukwerk (2026-2031)
Vastgesteld door de gemeenteraad op 16 december 2025.
Gepubliceerd op de website op 19 december 2025.

Naar top