Biodiversiteitscampagne

Je hebt meer buren dan je denkt

Biodiversiteit betekent letterlijk de verscheidenheid van het leven op onze planeet. Hoe groter de variatie aan planten, dieren, zwammen en micro-organismen en de leefgebieden waarin ze leven, hoe groter de biodiversiteit. Spijtiggenoeg gaat het aantal verschillende soorten en hun leefgebieden sterk achteruit. Wereldwijd en dus ook in onze eigen provincie en gemeente.

De campagne

Logo Vlaams-BrabantSamen werken aan meer biodiversiteit. Dat is het motto van de biodiversiteitscampagne. Met deze campagne, wil de provincie samen met de gemeenten, regionale landschappen, natuurorganisaties, lokale verenigingen en inwoners de achteruitgang van de lokale biodiversiteit stoppen.

Acties

Logo KoesterburenLonderzeel neemt deel aan deze provinciale biodiversiteitscampagne ‘Je hebt meer buren dan je denkt’ en onderneemt een aantal terreinacties rond haar koesterburen. Volgende koestersoorten werden weerhouden: de Franjestaart (vleermuis), de Boerenzwaluw, de Patrijs, de Gele Zegge (een plant), de Glimworm en de Steenuil.

Logo rlgcEen eerste actie was de glimwormwandeling op zaterdag 26 juni 2010. Deze zomerse avondwandeling voerde ons langs de leefgebieden van de Steenuil, de Franjestaart en de glimworm en bood ons de kans deze soorten van dichtbij te bekijken. Deze wandeling werd georganiseerd in samenwerking met vzw Natuurpunt Londerzeel en het regionaal landschap Groene Corridor.

Een tweede actie is de organisatie van een informatieavond op 17 november 2010.
Om de inwoners van Londerzeel een beter beeld te geven over het belang van de biodiversiteit en de provinciale campagne geeft Natuurpunt Londerzeel in samenwerking met Tandem (milieu- en natuurverenigingen voor duurzaam lokaal milieubeleid) en de milieudienst een informatieavond op woensdag 17 november 2010 om 20 uur in het gemeenschapscentrum Gerard Walschap, Sint-Jozefstraat 44, 1840 Londerzeel.