Aannemer Marcel Nijs uit Turnhout startte op 5 maart 2012 met de sanering van de Kruisweg in Londerzeel. De werkzaamheden nemen 70 werkdagen in beslag en zouden tegen het bouwverlof in juli 2012 moeten afgewerkt zijn.
De volledige weg zal worden uitgebroken, net als de bestaande riolering. Vervolgens wordt een nieuw gescheiden rioleringsstelsel aangelegd en wordt ook de weg opnieuw aangelegd.
Voor de bewoners wordt een tijdelijke parking aangelegd op het terrein naast Kruisweg 6. De parking is te bereiken via de Bergstraat tussen huisnummer 21 en 23.
In de week van 12 maart wordt de nieuwe riolering aangesloten op het rioleringsnet van de Bergkapelstraat. Daardoor is de Bergkapelstraat gedurende 1 week volledig afgesloten voor het verkeer. De doorgang van fietsers en voetgangers blijft wel mogelijk.
Volgende omleiding is van kracht:
Oudemanstraat - Meerstraat - Sint-Kristoffelstraat - Mechelsestraat
Voorafgaand aan deze infrastructuurwerken moeten ook de nutsleidingen worden aangepast of vernieuwd. De nutsmaatschappijen starten met hun werkzaamheden in de loop van december 2011. Eandis voorziet de aanleg van gasleidingen. Indien u wenst over te schakelen op gas kan u nu al een aanvraag voor een aansluiting bij Eandis doen. Vermeld dan wel duidelijk dat de gasleiding vanaf december 2011 wordt aangelegd.